همه چیز در مورد خرید پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

یکی از پرکاربردترین لباس‌های مردانه در قسمت بالا تنه، پیراهن مردانه است که با ورود به دنیای آن می‌توان تنوع بالایی از این محصول را مشاهده کرد. از انتخاب رنگ گرفته تا طرح، مدل، جنس پارچه و بسیاری از موارد دیگر قابلیت انتخاب در هنگام خرید را دارند. در ادامه به معرفی انواع پیراهن‌های مردانه و بررسی نکات مهم در خرید این محصول‌ می‌پردازیم.

معرفی انواع مدل‌های پیراهن مردانه

در زمان مراجعه به یک سایت یا فروشگاه پوشاک مردانه گزینه‌هایی از جمله پیراهن مردانه مجلسی، رسمی و یا اسپرت در طرح‌ها و مدل‌های متنوع در برابر خود داریم. هر کدام از دسته بندی‌های رسمی، اسپرت یا مجلسی تعیین کننده استایل و ظاهر شخص است. بسیاری از افراد متناسب با شرایط خود استایل‌ شان را میسازند. ولی بعضی دیگر فقط مطابق با یک استایل نوع پوشش خود را انتخاب‌ می‌کنند. به طور کلی میتوان گفت دست افراد در زمان خرید پیراهن‌های مردانه بسیار باز است و بسته به سلیقه‌های مختلف‌ می‌توان محصولات متنوعی را تهیه کرد. این محصول از لحاظ طرح و رنگ به صورت کلی در دسته بندی‌های زیر قرار‌ می‌گیرند:

  • پیراهن‌های مردانه طرح دار (چهارخانه، راه راه، هاوایی و …)

  • پیراهن‌های ساده مردانه

  • پیراهن‌های جین مردانه

هر کدام از انواع پیراهن مردانه در موارد ظاهری و اصلی با یکدیگر تفاوت‌ دارند و به همین دلیل در دسته‌بندی‌های جداگانه قرار‌ می‌گیرند. تفاوت‌های ظاهری مثل رنگ، طرح، اکسسوارهای به کار رفته در پیراهن و…هستند. تفاوت‌های اصلی نیز مثل نوع و جنس پارچه، فصلی بودن محصول و نوع قرار گیری آن در بدن هستند. تمام این موارد متناسب با شرایط و موقعیت‌های مختلف و متناسب با نیاز افراد طراحی و عرضه‌ می‌شوند. در هنگام خرید پیراهن، برای انتخاب درست هر کدام از این موارد نکات زیادی وجود دارد که باید به آن توجه کرد. در ادامه به بررسی مهمترین نکات در خرید این محصول اشاره‌ می‌کنیم:

انتخاب پیراهن با طرح مناسب

اولین نکته در هنگام خرید پیراهن مردانه مناسب، انتخاب طرح آن متناسب با شرایط و موقعیت استفاده از آن است. میتوان گفت نوع استایلی که برمی‌گزینید، تعیین کننده فرم پیراهنی است که میبایست به تن داشته باشید. اگر استایل اسپرت دارید بهتر است سراغ نمونه‌های طرح دار مثل پیراهن‌های چهارخانه بروید. در استایل‌های رسمی و اداری نیز نمونه‌های ساده و تک رنگ بیشتر کاربرد دارند. همچنین نوع و حالت یقه و سپس مدل و تعداد جیب‌های تعبیه شده نیز از جمله موارد بعدی در تعیین سبک و استایل پیراهن‌ می‌باشند. بنابراین بهتر است انتخاب طرح و مدل را متناسب با شرایط و استایل کلی پوشش خود تهیه کنید.

انتخاب سایز مناسب پیراهن

انتخاب سایز مناسب پیراهن مردانه تاثیر بسیار زیادی در شیک دیده شدن تیپ آقایان دارد. بعد از انتخاب یک پیراهن مناسب از لحاظ طرح و استایل بهتر است آن را پرو کنید. هنگام پوشیدن پیراهن به قسمت سرشانه‌ها، قد آستین و اندازه پیراهن برای بررسی سایز مناسب آن توجه داشته باشید.

در زمان خرید آنلاین پیراهن مردانه بسیاری از افراد در تعیین سایز مناسب خود دچار مشکل‌ می‌شوند. پیشنهاد ما این است در چنین شرایطی مراکزی را برای خرید انتخاب کنید که امکان تعویض سایز داشته باشند. در صورت تنگ یا گشاد بودن پیراهن، استایل کلی از زیبایی لازم برخوردار نخواهد بود.

توجه به جنس پارچه پیراهن مردانه

امروزه پیراهن های مردانه در جنس پارچه‌های متنوعی تولید و عرضه میشوند. استفاده از جنس کتان، نخ پنبه و پارچه‌های جین از جمله نمونه‌های کاربردی و پرطرفدار بین آقایان هستند. جنس‌های مختلف پارچه علاوه بر اینکه در راحتی و دوام پیراهن تاثیر دارند، تعیین کننده استایل کلی پیراهن نیز هستند. به عنوان مثال در پیراهن‌های رسمی و اداری، جنس پارچه نخی که کلفتی آن بیش از حد نباشد مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. چون جنس پارچه کلفت مثل نمونه‌های جین یک استایل اسپرت را به پیراهن‌ می‌دهند و نمی توان با شلوارهای پارچه ای کلاسیک استفاده کرد.

انتخاب رنگ مناسب انواع پیراهن مردانه

تنوع رنگ بندی در انواع مدل‌های پیراهن مردانه مزیتی است که امروزه بیش از پیش در اختیار خربداران قرار گرفته است. انتخاب رنگ همیشه یکی از موارد سلیقه ای است که به کل استایل شخصی و موقعیت فردی نیز برمی گردد. به عنوان مثال برای ایجاد یک استایل رسمی و اداری همیشه نمونه‌های تک رنگ تیره یا رنگ‌های خنثی بیشتر کاربرد دارند. ولی برای استایل‌های اسپرت و روزمره‌ می‌توان از انواع رنگ‌های شاد و تیره با توجه به سلیقه خود استفاده کرد.

توجه به اکسسوری‌ها در خرید پیراهن مردانه

در هنگام خرید یک پیراهن مردانه،  توجه به جزئیات یک استایل که توسط اکسسوری‌ها ایجاد میشود نیز موضوع بسیار مهمی است که می‌توانید با  حال و هوای آن را به کلی تغییر دهند. مهمترین اکسسوری یک پیراهن، دکمه‌هایی هستند که در آن استفاده شده اند. تمام این موارد باید متناسب با استایل و رنگ پیراهن یا سایر اجزا استایل شما باشند تا ظاهر کلی فرد دچار ناهماهنگی نشود.

قیمت عرضه انواع پیراهن‌های مردانه

در خرید و قیمت پیراهن مردانه موارد بسیار زیادی هستند که روی تصمیم یک شخص برای تهیه محصول تاثیر گذارند. قیمت پیراهن تحت تاثیر بسیاری از شرایط و گزینه‌ها تغییر‌ می‌کند. از جمله این موارد‌ می‌توان به طرح، رنگ، جنس به کار رفته در پیراهن، سبک و استایل آن، شرکت و برند تولید کننده، فصلی بودن محصول و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. بهتر است راحتی و شیک بودن یک پیراهن را همیشه در اولویت خرید خود قرار دهید. اگرچه همیشه خرید یک پیراهن گران قیمت دلیل بر برتری آن نیست ولی نمونه‌های ارزان قیمت هم در بسیاری از شرایط دارای استانداردهای لازم نیستند.

خرید پیراهن مردانه به عنوان یکی از اجزای اصلی در استایل‌های مردانه، نیازمند دقت و بررسی بالایی است. بهتر است قبل از خرید تمام موارد مهم را در نظر بگیرید و متناسب با آنها اقدام به انتخاب یک نمونه مناسب کنید. تنوع پیراهن‌های مردانه در بازار بسیار زیاد است ولی نکته مهم انتخاب درست پیراهن از بین این طرح و مدل‌های متنوع‌ می‌باشد.