5 قانون طلایی ست کردن کت و شلوار مردانه

در این مقاله به شرح قوانین طلایی ست کردن کت و شلوار مردانه خواهیم پرداخت و نکات کاربردی و آموزش نحوه ست کردن کت و شلوار را بیان میکنیم.

ست کردن کت و شلوار مردانه

وقتی از استایل رسمی مردانه حرف می‌زنیم، چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ حتما شما هم بلافاصله مردی کت و شلوار پوش را تجسم می‌کنید که بسیار خوش‌استایل و خوش‌اندام است و لباس‌های روی تنش حسابی خودنمایی می‌کند. اما پوشیدن کت و شلوار مردانه و ست کردن آن با آیتم‌های دیگر، قواعدی دارند که اگر رعایت نشوند، استایل رسمی شما آن چنان که باید حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

در این مقاله به معرفی آخرین ترندهای کت و شلوار و همچنین نحوه‌ی انتخاب پیراهن مردانه، کراوات، کفش رسمی مردانه و دیگر اکسسوری‌ها خواهیم پرداخت و شما را با نکاتی ساده و کاربردی و آموزش ست کردن لباس آشنا خواهیم کرد.

1. به روز باشید و کت و شلوارتان را با دقت انتخاب کنید

ما هیچ‌وقت نمی‌گوییم برای خرید پوشاک یا خرید کت و شلوار، مد و فشن را دنبال کنید و پیرو صد در صد آن باشید، اما توصیه می‌کنیم با مدل‌های روز دنیا آشنا شده و کت و شلوارتان را جوری انتخاب کنید که تا مدت‌ها برایتان قابل استفاده باشد. این را هم در نظر داشته باشید که بعضی طرح‌ها و مدل‌ها هیچ وقت قدیمی نمی‌شوند و همیشه مد و ترند هستند.

کت و شلوارهای دو ردیف دکمه، کت و شلوارهای سه تکه با جلیقه و طرح‌های چهارخانه و راه راه جز مواردی هستند که همیشه روی بورس بوده و در سال جدید هم مورد توجه قرار می‌گیرند. بنابراین اگر قصد خرید کت و شلوار دارید، می‌توانید نیم نگاهی به این ترندها انداخته و بعد از آن با آگاهی کامل کت و شلوار دلخواهتان را خریداری کنید.

2. برای انتخاب پیراهن مردانه متناسب با کت و شلوار، به رنگ ها و طرح ها دقت کنید.

برای انتخاب پیراهن مردانه، قبل از هر چیزی باید رنگ‌های مکمل و رنگ‌های مشابه را بشناسید. به این منظور می‌توانید به سراغ چرخه رنگ که در سایت‌های مختلف توضیح داده شده است بروید و از روی تصویر به راحتی با این رنگ‌ها آشنا شوید.

در انتخاب پیراهن مردانه می‌توانید از رنگ‌های خنثی و رنگ‌های مکمل و مشابه با رنگ کت و شلوارتان استفاده کنید. مثلا پیراهن سفید با انواع رنگ کت و شلوار ست می‌شود چون رنگی خنثی است. 

اما اگر بخواهید قید رنگ‌های خنثی را بزنید و به سراغ رنگ‌های دیگر بروید، می‌توانید از رنگی متضاد با رنگ کت و شلوارتان یا رنگی مشابه از دیگر تنالیته‌های رنگی کت و شلوارتان استفاده کنید.

مساله دیگر انتخاب طرح پیراهن مردانه است. طرح و بافت کت و شلوراتان را هم در نظر بگیرید. برای کت‌های طرح‌دار پیراهن ساده و برای کت‌های ساده می‌توانید از پیراهن‌های طرح‌دار استفاده کنید. به این ترتیب تعادل بصری در ظاهرتان حفظ می‌شود.

3. با انتخاب اکسسوری مناسب استایلتان را کامل کنید

اکسسوری‌ها در واقع پیچ و مهره‌هایی هستند که قطعات مختلف را به هم وصل کرده و استایلتان را کامل می‌کنند. کمربند، کراوات، پاپیون، پوشت و دکمه سر دست از پرطرفدارترین اکسسوری‌های مردانه هستند که معمولا با توجه به سلیقه و اولویت اشخاص خریداری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلا بعضی‌ها طرفدار پاپیون و بعضی دیگر عاشق کراوات‌اند. بعضی‌ها بدون دکمه سردست استایل رسمی‌شان را ناقص می‌دانند و بعضی دیگر علاقه‌ای به استفاده از آن ندارند. اما کمربند جز آن آیتم‌هایی است که بی برو برگرد توسط همه‌ی آقایان استفاده می‌شود.

 

انتخاب کمربند

برای انتخاب کمربند به رنگ کفشتان رجوع کنید. معمولا توصیه می‌شود که کفش و کمربند مردانه از یک رنگ انتخاب شوند تا باعث ایجاد آشفتگی در ظاهر استایل نشوند.


انتخاب دکمه سردست مناسب

دکمه سر دست جز آیتم‌هایی است که معمولا یا طلایی، یا نقره‌ای و یا مشکی است و برای انتخاب آن می‌توان به دکمه‌های کت یا رنگ کراوات رجوع کرد و رنگی را انتخاب کرد که با تم رنگی استایلمان هماهنگی داشته باشد.

4. انتخاب صحیح کراوات

پاپون‌ها معمولا با اندازه‌ای استاندارد تولید می‌شوند و به همین دلیل انتخاب آن‌ها کار چندان سختی نیست. کافی است رنگ متناسب با ست کت و شلوارتان را بشناسید و با توجه به آن پاپیونتان را انتخاب کنید.

و اما خرید کراوات که یکی از جذاب‌ترین اکسسوری‌های مردانه است، قواعدی دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

انواع پهنای کراوات

 کراوات‌ها به چند دسته‌ی پهن، استاندارد،کیپر، باریک، خیلی باریک و پولو تقسیم می‌شوند. هر کدام از این مدل‌ها برای اندام خاص و کت و شلوار خاصی مناسب هستند و اگر اشتباه انتخاب شوند، استایل شما را ناموزون و نامتناسب جلوه می‌دهند.

آقایان قد بلند بهتر است از کراوات‌های نیمه‌پهن و پهن استفاده کنند و آقایانی با قد کوتاه به سراغ کراوات‌های باریک بروند. افراد متوسط می‌توانند از کراوات معمولی با پهنای متوسط استفاده کنند. ضمنا در تمام این حالت‌ها یادتان باشد که طول کراوات باید تا روی سگک کمربند باشد. بلندتر و یا کوتاه‌تر بودن طول کراوات، استایل شما را نامناسب نشان می‌دهد.

انتخاب رنگ و طرح کراوات

در انتخاب رنگ کراوات هم باید به سراغ رنگ‌های مکمل یا مشابه بروید. مثلا می‌توانید برای پیراهنی آبی از کراوات سرمه‌ای که رنگی مشابه آن است استفاده کنید؛ یا کاملا برعکس برای کت و شلوار و پیراهنی از تنالیته‌ی رنگ آبی به سراغ رنگ نارنجی بروید که کاملا در تضاد با آن‌ها است. در هر دو حالت اگر رنگ‌ها را درست و به جا انتخاب کنید، نتیجه فوق‌العاده خواهد بود و استایل شما تمام نگاه‌ها را به خود جلب خواهد کرد.

در این بین لازم است بدانید، مرغوب‌ترین کراوات‌ها از ابریشم تهیه می‌شوند اما به خاطر گران بودن همیشه بهترین گزینه نیستند. کراوات‌هایی از جنس لینن، کتان و کراوات‌های پشمی جز پر طرفدارترین کراوات‌ها هستند و هرکدام در فصل متناسب با جنسشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

5. مدل های مختلف کفش مردانه را بشناسید

شاید شما هم جز کسانی باشید که وقتی از کفش رسمی مردانه حرف می‌زنیم، فقط یک مدل کفش چرم ساده را تصور کنید و هیچ وقت به سراغ مدل‌های دیگر نروید. اما کفش رسمی مردانه مدل‌های متنوعی دارد که هر یک کاربردهای مختلف دارند و شما موقع باید به آن‌ها توجه کنید.

برخی از پرطرفدارترین مدل‌های کفش رسمی مردانه عبارتند از:

  • مدل آکسفورد
  • مدل دربی
  • مدل لوفر
  • مدل مانک استرپ

تمام این مدل‌ها وقتی استایل شما را بهتر می‌کنند که متناسب با استایلتان انتخاب شوند و رنگ درستی داشته باشند. مثلا کفش آکسفورد و مانک استرپ باید با شلوارهایی پوشیده شوند که زیاد روی آن‌ها را نپوشاند تا جزئیاتشان به خوبی دیده شود. کفش‌های لوفر برای شلوارهای روی مچ ایده‌آل هستند و کفش‌های دربی آسان‌ترین استفاده را دارند و با هر نوع شلواری به راحتی ست می‌شوند.

مساله بعدی انتخاب رنگ کفش است. کفش‌های مشکی، قهوه‌ای و سرمه‌ای از پرکاربردترین کفش‌ها هستند. آن‌چه باید مورد توجه قرار دهید این نکته است که رنگ کفش نباید درست به رنگ کت و شلوار شما باشد و حتی اگر از یک رنگ باشند بهتر است تناتلیته‌ی رنگی متفاوتی داشته باشند. همچنین به یاد داشته باشید که هرچه کفشتان روشن‌تر باشد، غیر رسمی‌تر است و هرچه رنگ آن تیره‌تر باشد، برای استفاده در مناسبات رسمی، بهتر است.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا با ارایه نکات مختلف، راهکارهایی برای بهتر ست کردن کت و شلوار مردانه را به شما ارایه کنیم.  حالا میتوانید کت و شلوار، پیراهن، کفش و اکسسوری‌های مورد نیاز برای داشتن یک استایل مردانه رسمی را خریداری کنید و با انتخاب‌های خاص‌تان همیشه و در هر موقعیتی بدرخشید. فراموش نکنید که پوشش هر فرد در نگاه اول، بیان کننده شخصیت، جایگاه اجتماعی و مرتبه‌ی او است. در نتیجه داشتن ظاهری موزون و متناسب به شما کمک می‌کند که بدون حرف زدن، خود را به جهان اطرافتان معرفی کنید و نیمی از راه را بدون هیچ زحمتی طی کنید. با ال‌سی‌من متفاوت باشید و متفاوت دیده شوید و بهترین نسخه از خودتان را به نمایش بگذارید.