آموزش جامع اندازه گیری سایز پیراهن مردانه

آموزش جامع اندازه گیری سایز پیراهن مردانه
آموزش جامع اندازه گیری سایز پیراهن مردانه

آموزش جامع اندازه گیری سایز پیراهن مردانه از نکات مهم پیش از خرید است. مهم است که پیش از خرید پیراهن مردانه به سایز آن توجه داشته باشید؛ چراکه، یک پیراهن تنها زمانی در اندام شما جلوه خوبی پیدا خواهد داشت که آن را متناسب با سایز خود خریداری کرده باشید. اطلاع از نحوه اندازه گیری پیراهن مردانه و راهنمای جامع اندازه های استاندارد پیراهن مردانه به شما کمک می‌کند تا بهترین پیراهن را برای خود یا دیگران خریداری کرده و یک خرید بدون دردسر را تجربه کنید.

اهمیت فراگیری اندازه گیری سایز پیراهن مردانه

پیراهن مردانه یکی از اساسی‌ترین و کاربردی‌ترین لباس‌های مورد استفاده آقایان محسوب می‌شود. این دسته از لباس‌ها با طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. در بسیاری از شرایط به دلیل عجله یا به دلیل خریداری آنلاین لباس، فرصت پوشیدن پیراهن در محل فروش را پیدا نمی‌کنید؛ حتی گاهی سایز درج شده درون لباس با آن چه که در سایر لباس‌ها دیده‌اید مغایرت دارد. به همین دلیل بسیار مهم خواهد بود که بدانید نحوه محاسبه سایز لباس مردانه به چه صورت است.

اهمیت فراگیری اندازه گیری سایز پیراهن مردانه

روش های سایزبندی موجود در جهان

3 روش کلی برای سایزبندی لباس‌ها در جهان وجود دارد. این موارد عبارتند از:

  1. سیستم آمریکایی
  2. سیستم اروپایی
  3. سیستم انگلیسی

در حقیقت، بیشتر تولیدی‌های پوشاک بر اساس همین اندازه‌گیری‌ها به تولید و عرضه لباس می‌پردازند. این سیستم‌های اندازه‌گیری به ابعاد دور سینه، دور گردن، دور کمر، دور باسن و قد توجه داشته و بر اساس همین موارد به سایزبندی لباس می‌پردازند.

آموزش اندازه گیری درست سایز پیراهن مردانه

جدول اندازه گیری پیراهن مردانه می‌تواند اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار دهد. یکی از روش‌های رایج و استاندارد تعیین سایز پیراهن، دسته‌بندی بر مبنای Small، Medium، Large، X-Large و XX-Large است. این سایزبندی‌ها بر اساس سایز سینه، کمر، شانه و طول آستین به تقسیم‌بندی اندازه پیراهن‌ها می‌پردازند.

جدول سایزبندی پیراهن مردانه

یکی از رایج‌ترین الگوها و ابعاد تعیین شده برای پیراهن‌های مردانه به شرح زیر است:

سایز سینه سرشانه طول آستین قد
1 M 56 46 60 72
2 L 60 47 62 75
3 XL 64 49 63 78
4 XXL 70 56 64 81

 

توجه داشته باشید که نوع برش و اندازه‌گیری برخی از تولیدی‌ها متفاوت است. مدل پیراهن (مانند کلاسیک، اسلیم فیت و…) نیز می‌تواند اندازه‌های مذکور را دستخوش تغییر سازد. به همین دلیل، بهتر است اندازه دقیق موارد ذکر شده (اندازه سینه، سرشانه، طول آستین و قد) محصول مورد نظر را از فروشنده درخواست کنید.

جدول سایزبندی پیراهن مردانه

 

جدول تبدیل سایز پیراهن مردانه

برخی از تولیدی‌ها بر اساس سیستم‌های اروپایی، آمریکایی یا انگلیسی به عرضه پیراهن‌های مردانه می‌پردازند. به همین دلیل بسیار مهم است که از نحوه تبدیل این سایزها آگاه باشید. جدولی که در ادامه مشاهده می‌کنید، می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهد:

 

 اروپایی و ایرانی  آمریکایی  انگلیسی
اسمال (S) 38 4 10
مدیوم (M) 40 6 12
لارج (L) 42 8 14
ایکس لارج (XL) 44 10 16
2ایکس لارج (XXL) 46 12 18
3ایکس لارج (XXXL) 48 14 20

 

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه گیری کنیم؟

برای آن که سایز پیراهن خود را اندازه‌گیری کنید، می‌بایست به پارامترهای مختلفی مانند اندازه یقه، سینه، آستین، دور باسن و دور کمر توجه داشته باشید. در ادامه دستورالعمل‌های کلی برآورد سایز پیراهن را مشاهده خواهید کرد:

  1. در هنگام تعیین اندازه گردن، مهم است که نوار متر را محکم به گردن نچسبانید.
  2. در هنگام تعیین اندازه سینه، متر را روی برجسته‌ترین ناحیه سینه خود قرار داده و اندازه را یادداشت کنید.
  3. در هنگام تعیین سایز آستین، صاف بایستید و از شخصی بخواهید که از شانه تا مچ شما را اندازه‌گیری کند.
  4. برای دور باسن، کامل‌ترین قسمت باسن خود را با یک متر اندازه‌گیری کنید.
  5. برای اندازه‌گیری دور کمر، باریک‌ترین ناحیه کمر خود را که معمولا 5-6 سانتی‌متر زیر ناف است، اندازه بگیرید.

چگونه سایز لباس خود را به صورت آنلاین محاسبه کنیم؟

برای اندازه گیری پیراهن مردانه می‌توانید از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های آنلاین نیز بهره‌جویی کنید. Sizer یکی از مدرن‌ترین فناوری‌ها برای تعیین دقیق سایز لباس شما است. این فناوری با کمک اسکن بدن شما، مناسب‌ترین سایز را به شما پیشنهاد می‌دهد. این ابزار قادر است تا در هنگام خرید آنلاین هم به شما کمک شایانی کند.

روش اندازه گیری پیراهن در خریدهای حضوری

در هنگام خرید حضوری نیز می‌بایست به نکات و جزئیات متعددی توجه داشته باشید تا از متناسب بودن پیراهن خود اطمینان حاصل کنید.

دقت به سایز و نحوه قرارگیری یقه پیراهن

در هنگام خرید پیراهن، باید به سایز یقه آن نیز توجه داشته باشید. چنانچه دور یقه محصول مورد نظر، جایی برای فشار دادن یک انگشت نداشته باشد، آن پیراهن برای شما تنگ است. همچنین اگر فرم یقه فاصله زیادی تا گردن شما داشته باشد، به معنای گشاد بودن آن است.

دقت به پهنا و قد پیراهن

چنانچه در هنگام پوشیدن پیراهن، دکمه‌ها به آسانی بسته شده و پس از بستن آن‌ها احساس راحتی داشته باشید، در این صورت محصول مورد نظر به درستی انتخاب شده است. پس از پوشیدن پیراهن در مقابل آینه ایستاده و اطمینان حاصل کنید که نوار دکمه‌ها به صورت صاف و درست وسط سینه قرار گرفته باشد. همچنین این محصول می‌بایست به راحتی زیر شلوار قرار گیرد.

دقت به قد آستین پیراهن

پس از پوشیدن پیراهن، دست‌های خود را به صورت آویزان نگه دارید. لازم است آستین‌های پیراهن مورد نظر، مقداری گشاد باشند تا هنگامی که آرنج خود را خم می‌کنید با مشکلی مواجه نشوید. این مقدار گشاد بودن می‌بایست به طور یکسان و متعادل در تمام طول آستین لحاظ شود. توجه داشته باشید که گشاد یا تنگ بودن آستین‌ها خطوطی را روی آستین ایجاد می‌کنند که از لحاظ بصری جذاب نیستند.

دقت به اندازه سرشانه پیراهن

برای اندازه گیری پیراهن مردانه و اطمینان از اندازه بودن آن می‌بایست به محل قرارگیری حلقه آستین هم توجه داشته باشید. در هنگام تهیه پیراهن موردنظر دقت داشته باشید که حلقه آستین می‌بایست به اندازه‌ای گشاد باشد که در شانه پیراهن کشیدگی ایجاد نشود.

نکات بسیار مهم در اندازه گیری پیراهن

تمام برندها در کشورهای مختلف از اندازه، الگوها و برش‌های متفاوتی برای ساخت پیراهن و سایر پوشاک برخوردار هستند. مثلا، ممکن است پیراهن سایز لارج یک برند با پیراهن سایز ایکس لارج یک برند دیگر هم‌اندازه باشد. همچنین پیراهن‌های کلاسیک و اسلیم فیت از الگوهای دوخت متفاوتی برخوردار بوده و معمولا ابعاد پیراهن‌های کلاسیک آزادتر از پیراهن‌های اسلیم فیت است. در خرید آنلاین می‌توانید از فروشگاه مورد نظر بخواهید تا ابعاد دقیق پیراهن را در اختیارتان قرار دهند.

نکات بسیار مهم در اندازه گیری پیراهن

کلام آخر

دانستن نحوه اندازه گیری پیراهن مردانه و آشنایی با معیارهای انتخاب پیراهن مردانه، می‌تواند برای شما تجربه یک خرید راحت و بدون دردسر را رقم بزند. اگر به صورت آنلاین برای خرید پیراهن اقدام کرده یا می‌خواهید پیراهن مردانه را هدیه بدهید، بهتر است ابتدا ابعاد آستین، سرشانه، قد و دور کمر را محاسبه کرده و سپس از فروشنده بخواهید محصولی را به شما معرفی کند که دقیقا با اندازه‌های مورد نظرتان هم‌خوانی داشته باشد. در این هنگام باید به جنس لباس‌ها هم توجه داشته باشید؛ چراکه، برخی از محصولات موجود از خاصیت کشسانی برخوردار هستند.